Tipy na výlety
On-line rezervace

Ondřejník - přírodní rezervace Skalka

Skalka je přírodní rezervace, kterou najdeme východním směrem od obce Kunčice pod Ondřejníkem. Přírodní rezervace se rozkládá kolem vrcholku Skalka (964 m.n.m.) a na jeho západní a jižní stráni. Tento vrcholek je součástí horského masívu Ondřejník a náleží do pohoří Beskydy. Severovýchodním směrem od rezervace leží město Frýdlant nad Ostravicí, východním směrem se rozkládá obec Čeladná. Vydáme-li se od rezervace západním směrem dojdeme do města Frenštát pod Radhoštěm. Jižním směrem od přírodní rezervace Skalka se rozkládá chráněná krajinná oblast Beskydy.

Přírodní rezervaci Skalka tvoří přirozený jedlobučinový porost, který má na několika místech pralesovitý charakter. Lokalita se vyznačuje jedlovými a klenovými bučinami, které doplňuje smrk ztepilý a javor klen. Ve zdejší oblasti roste v lesním podrostu malé množství rostlin. Nejvíce zastoupený je tu kopytník evroský, šťavel kyselý, pstroček dvoulistý, vraní oko čtyřlisté, borůvka černá a pryšec mandloňovitý. Na několika málo místech roste lýkovec jedovatý. Ve zdejší rezervaci patří mezi jedné z mála lokalit, kde žije ohrožený jasoň dymnivkový. V oblasti se rovněž daří několika druhům plazů a to ještěrce živorodé, slepýši křehkému a užovce obojkové. V korunách stromů se uhnízdila řada ohrožených druhů ptáků a to sýc rousný, holub doupňák, jeřábek lesní, pěnice vlašská, strakapoud bělohřbetý a krahujec obecný. Drobné savce zastupuje v místní oblasti myšivka horská a rejsek horský. Toto území je chráněné jako přírodní rezervace od roku 1977 na rozloze 35,44 hektarů. Lokalita se nachází v nadmořské výšce 747 až 964 metrů.

Přes vrchol kopce Skalka a tedy i přes přírodní rezervaci vede modrá turistická trasa. Od železniční stanice v Kunčicích pod Ondřejníkem se vydáme severním směrem po zelené k nedalekému rozcestí. Dále pokračujeme po severním směrem po modré značce na vrchol kopce Skalka. Z Frenštátu pod Radhoštěm se z centra města vydáme po zelené značce severovýchodním směrem k rozcestí Kozlovice-hájovna a z tohoto rozcestí půjdeme severovýchodním směrem po žluté do Ondřejník-sedlo. Dále pokračujeme jižním směrem po modré na vrchol Skalka. Z frýdlantu nad Ostravicí se vydáme po modré trase jihozápadním směrem na Ondřejník k hotelu Solárka. Odtud se vydáme stále po modré přes sedlo Ondřejník na vrchol Skalka. Z obce Čeladná vede severozápadním směrem žlutá trasa na rozcestí Opálená. Odtud dále severním směrem po zelené na Ondřejník k hotelu Solárka a dále jak je uvedeno výše.

Zdroj: www.turistika.cz

Služby hotelu

 • zdarma parkoviště
 • zdarma wi-fi v areálu hotelu
 • úschovna cenných předmětů
 • vybavení pro školení
 • pronájem sálu a prostor
 • k dispozici TV, Hi-Fi, Flipchart, dataprojektor, video
 • možnost zapůjčení DVD
 • půjčení a úschova jízdních kol
 • informační a propagační materiály
 • tipy na výlety v regionu
 • sleva pro stálé klienty

Chci zasílat novinky na email:

Hotel & Garden U Holubů v Čeladné hodnocení
Back to top