Tipy na výlety
On-line rezervace

Aeroklub - FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ

Aeroklub Frýdlant n.O. - občanské sdružení založené na základě zákona č.83/1990 Sb. o sdružování občanů v roce 1992, navazuje na své předchůdce, kteří působili na letišti ve Frýdlantě nad Ostravicí od jeho vzniku v 50. letech. V současnosti sdružuje okolo 100 členů, ale za celou historii existence letiště a působení frýdlantského aeroklubu, vyšlo z jeho řad nesčetné množství pilotů, parašutistů a dříve rovněž i modelářů. Mnoho z nich dnes pracuje v letectví, a to jako manažeri leteckých společností, letečtí konstruktéři, rídící letového provozu, letečtí mechanici, vojenští piloti nebo piloti profesionálové velkých leteckých společností.

Aeroklub Frýdlant n.O. je vlastníkem a provozovatelem veřejného vnitrostátního letište Frýdlant nad Ostravicí. Je držitelem licencí na provozování leteckých prací, letecké školy a parašutistické školy. Vlastní 3 motorové letouny, 7 kluzáků a 1 motorový kluzák, a dále trvale provozuje další 2 motorové letouny a 2 historické kluzáky.

Naši členové se v rámci aeroklubu nevěnují pouze vlastnímu motorovému nebo bezmotorovému létání a parašutismu, ale také organizaci a zajištění letových provozů, základních a zdokonalovacích výcviků, údržbě letecké techniky, opravám a výstavbě areálu letište, údržbě letištní vzletové a přistávací dráhy, pořádání sportovních, leteckých a společenských akcí, práci s mládeží a zajištění poskytování služeb jiným organizacím, návštěvníkům, turistům nebo hostům letiště.

At již k nám zavítáte po zemi či vzduchem, rádi Vás přivítáme v nádherném prostředí nejvýchodněji položeného letište České republiky ve Frýdlantě nad Ostravicí, které svým umístěním společně s městem tvoří pomyslnou vstupní bránu do pohoří Beskyd. Zde se mužete občerstvit v naší letištní hospůdce, posedět na vyhlídkové terase a nerušeně sledovat letištní provoz. Možná se necháte zlákat naší nabídkou vyhlídkových letů a shlédnete tak krásu Beskydského regionu z ptačí perspektivy. A pokud Vás letecký či parašutistický sport okouzlil natolik, že se rozhodnete mu trvale věnovat, rádi Vás přivítáme mezi členy Aeroklubu Frýdlant n.O.

Aeroklub vlastní tyto druhy letadel:

- Letouny
- Vrtulníky
- Kluzáky
- Ultralehká letadla
- Volné balóny

Poskytované služby:

- Vyhlídkové lety
- Propagace
- Letecké snímky
- Letecká škola
- Parašutistický výcvik
- Autodoprava
- Ubytování
- Firemní a společenské akce

Kontakt:

Aeroklub Frydlant nad Ostravicí
P.O.BOX 16, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí
tel: +420 558 678 146, +420 603 931 901
info@akfrydlant.cz
www.akfrydlant.cz

Zdroj: Aeroklub Frydlant.

Služby hotelu

 • zdarma parkoviště
 • zdarma wi-fi v areálu hotelu
 • úschovna cenných předmětů
 • vybavení pro školení
 • pronájem sálu a prostor
 • k dispozici TV, Hi-Fi, Flipchart, dataprojektor, video
 • možnost zapůjčení DVD
 • půjčení a úschova jízdních kol
 • informační a propagační materiály
 • tipy na výlety v regionu
 • sleva pro stálé klienty

Chci zasílat novinky na email:

Hotel & Garden U Holubů v Čeladné hodnocení
Back to top