Hotel U Holubů - Čeladná - Beskydy
On-line rezervace

Historie a design

Jan Holub - generální ředitelZačátkem roku 1930 Jan Holub - generální ředitel, arcibiskupský nadlesní a správce arcibiskupského majetku pro Moravu - si nechal postavit rodinnou rekreační vilu v Beskydech na Čeladné. Hlavní bydliště měl v Kroměříži.

 

Pečlivě se o majetek staral. Postupně k vile přistavil bazén, kuželky, skleník, ovocný sad, zeleninovou zahradu, rybník... Vedle byl malý statek a krásné lesy v okolí.

 

 

 

 

U Holubů - manželé KorneloviJan Holub měl dvě dcery. Když na začátku roku 1942 zemřel, jeho nejstarší dcera zdědila dům v Kroměříži a mladší dostala majetek na Čeladné. Byla tenkrát vdaná za pana Kornela a měla dvě dcery. Rodina Kornelova bydlela v Praze, do Čeladné jezdili na prázdniny.

 

Karel Kornel byl advokátem. Byl také politický a ekonomický poradce Msgr. Šrámka – předseda exilové vlády v Londýně a poté náměstkem předsedy první poválečné vlády. V únoru 1948 byli zatčeni. Rodina Kornelova byla nucena utéct do zahraničí, usadila se ve Francii.

 

Veškerý majetek byl novou vládou zabaven. Na začátku vila sloužila jako rekreační sídlo pro velitele, později prošla různýma rukama, o kterých se ztratila stopa. Asi o deset let později byl objekt odkoupen společností MEZ Frenštát. Vilu předělali na hotel a přistavili budovu sloužící jako restaurace.

 


V roce 1990, dle nových restitučních zákonů, dcery Kornelovy podaly žádost o návrat majetku. Část pozemku nemohla být vrácena, protože tam mezi tím byly postaveny okály, které patří sousednímu rekreačnímu středisku. Budovu "restaurace" musely odkoupit. Bazén, rybník, skleník, statek ... nic takového tam už nebylo.

 

Když převzali majetek, byl zanedbaný a ve smutném stavu. Objekt byl dva roky zavřený a chátral. Co s tím? Pustit se do toho, dát to pokud možno do pořádku a vrátit do provozu. Udělat z té "noclehárny" (dvě sprchy pro 45 lůžek !) slušný hotel. Velká, dlouhá práce a hlavně investice.

 

Postupně se restaurace i pokoje renovovaly, kde byla možnost, přidaly se koupelny, zařídily se malé apartmány, tak aby se z chaty stal příjemný a pohodlný hotel. Došlo i na venkovní úpravy a na pozemku se přistavěl tenisový a volejbalový kurt. Nad restaurací se upravila terasa s hezkým posezením a výhledem na hory.

 

V roce 2008 byla navázána spolupráce s Arch. Janem Konečným a interiér restaurace kompletně zrekonstruován s myšlenkou propojit čistotu a jednoduchost přírody s moderním designem. K restauraci byla v roce 2010 přistavěna prostorná zimní zahrada s krbem. Proměna restaurace se velmi povedla. Z dřívější dřevěné a současným požadavkům nevyhovující „hospody" se stala čistá a elegantně řešená restaurace splňující požadavky i náročnější klientely.

 

Budova hotelu má stále nostalgický nádech čtyřicátých let 20.st. Totalitní režim však zanechal stopy, které v současné době přetváříme a snažíme se vile navrátit původní lesk. Pokoje na hotelu se postupně přestavují a vylepšují.

 

Z původní pracovny pana Holuba je v současnosti History apartmán, který si zachoval prvorepublikový vzhled. Veškeré obložení a vestavěný nábytek je původní. Pokoj má nádherným výhled, moderní koupelnu a je hojně využíván zejména k romantickým pobytům a svatební noci pro novomanžele.

 

Zcela samostatný vstup má nový Exclusive apartmán. Navazuje na koncepci restaurace. Je jednoduchý, prostorný a velmi moderní. Důmyslné je zde nenápadné propojení přímo do útulné masérny a wellness centra zvaného „Moon room", které bylo také nově zbudováno v roce 2009 a opět se v designu promítají doteky beskydské přírody..

 

Také ostatní pokoje prošly rekonstrukcí. Každý pokoj má svůj osobitý charakter, velikost, vybavení, výhled, ale u všech jsme se snažili vytvořit dobrý pocit útulnosti a pohodlí pro naše hosty.. 

 

Na jaře roku 2014 došlo k přístavbě nové moderní části hotelového komplexu, kde se nachází pokoje Designblok s dostatkem komfortu, nápaditým a neočekávaným designem.

Služby hotelu

 • zdarma parkoviště
 • zdarma wi-fi v areálu hotelu
 • úschovna cenných předmětů
 • vybavení pro školení
 • pronájem sálu a prostor
 • k dispozici TV, Hi-Fi, Flipchart, dataprojektor, video
 • možnost zapůjčení DVD
 • půjčení a úschova jízdních kol
 • informační a propagační materiály
 • tipy na výlety v regionu
 • sleva pro stálé klienty

Chci zasílat novinky na email:

Hotel & Garden U Holubů v Čeladné hodnocení
Back to top